As te Reali as te Liverpooli, ja ku po transferohet Dybala – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

As te Reali as te Liverpooli, ja ku po transferohet Dybala

14:38 | 13 Shkurt 2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola njoftohet se ka dërguar drejtorin e përgjithshëm Ferran Soriano për të parë Paulo Dybala në aksion për Juventusin muajin e kaluar.

25-vjeçari ka luftuar për të shfaqur formën e tij më të mirë deri tani këtë sezon, duke shënuar shtatë gola dhe duke ofruar gjashtë asistime në 28 paraqitje në të gjitha garat përcjell ORAinfo.

Megjithatë, Guardiola thuhet se e ka dërguar Sorianon në një mision vëzhgimi për të hedhur një vështrim më të afërt tek ylli argjentinas, pasi ai ndoqi përplasjen e Juventusit me Lazion më 27 janar, sipas Tuttosport./ORAinfo/

Komento: