Atalanta-Milan, publikohen formacionet, Gattuso lë jashtë yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Atalanta-Milan, publikohen formacionet, Gattuso lë jashtë yllin e madh

19:44 | 16 Shkurt 2019

Atalanta dhe Milan do të luftojnë për vendin e katërt sonte.

Atalanta i Gian Piero Gasperinit është në formë mahnitëse dhe kohët e fundit ka mposhtur Juventusin 3-0 në çerekfinale të Kupës së Italisë, janë të pamposhtur në gjashtë raunde të Serie A – duke fituar katër prej tyre – gjatë së cilës ata shënuan 19 gola përcjell ORAinfo.

Duvan Zapata kryeson me një numër të jashtëzakonshëm prej 18 golash në 12 paraqitjet e tij të fundit në mes të Serie A dhe Coppa Italia.

Gennaro Gattuso duket se e ka gjetur Milanin e tij me formacion 4-3-3, kryesisht në sajë të ardhjes në janar të Paquetá dhe Piatek.

Ata mund të kenë kushtuar 70 milion euro të kombinuara, por tashmë po provojnë të jenë të mirë.

Piatek ka 23 gola në 25 ndeshje konkurruese këtë sezon mes Genoa dhe Milan, duke përfshirë katër në shumë ndeshje që nga bashkimi me rossonerët.

Ai është i rrethuar nga Suso dhe Hakan Calhanoglu, pasi Gattuso refuzon të humbasë besimin në turkun, ndërsa Franck Kessie është kundër klubit të tij të vjetër.

Këto janë formacionet zyrtare:

Atalanta: Berisha; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Castagne; Ilicic, Gomez; Duvan Zapata


Milan:
G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Bakayoko, Paquetà; Suso, Piatek, Calhanoglu

Komento: