Bakayoko: Milan është ëndrra ime – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bakayoko: Milan është ëndrra ime

10:52 | 01 Shkurt 2019

Pasi ishte një objekt misterioz për disa muaj, tani Tiemoue Bakayoko duket të jetë një lojtar tjetër.

Francezi, i cili arriti verën e kaluar në hua me një të drejtë shpërblimi të vendosur në 35 milionë euro nga Chelsea, ka përjetuar rritje eksponenciale dhe tani është një pikë referimi për Gennaro Gattuso. 24-vjeçari foli në një intervistë për Corriere dello Sport për përvojën e tij në San Siro deri më tani.

“Pas fjalëve të Gattusos pas ndeshjes sime të parë (kundër Napolit) nuk u ndjeva mirë dhe ndihesha i sfiduar në lidhje me pozicionin tim në fushë, por kurrë nuk kam folur për atë me trajnerin, kam menduar për të punuar dhe përmirësuar. cilësitë e mia. Isha i bindur se me stërvitjen e vështirë do të vinte kënaqësia “, tha ai.

“Unë kurrë nuk kam menduar se kam gabuar të vij në Milano, por në karrierën time të shkurtër, jo gjithçka shkoi mirë për mua, ndërkohë që fillimi i një aventure në një klub të ri ishte i vështirë, ndodhi në Monako dhe në Chelsea dhe nuk u habita ndodhi përsëri në Milan. Më duhet kohë për t’u përshtatur, por më pas …

“Fjalët e Leonardos në lidhje me shpengimin tim? Kam dëgjuar atë që ai ka thënë, por unë nuk jam në gjendje të flas, është për Milanin dhe Çelsin. Megjithatë, qëndrimi në Milano është ëndrra ime dhe mendimi im është fiksuar në mendjen time, por unë ka një kontratë me Chelsean, çfarë do të isha i gatshëm të bëja për Milanin që të më shpengonte, nuk e di, dua të përfundoj sezonin në vendin e katërt, atëherë do të mendojmë për këtë.

“Cilësitë e Gattuso-s nuk e di nëse ai ka ndonjë cilësi (ai thotë seriozisht para se të shpërthente në të qeshura), unë jam duke shaka, Gattuso i do lojtarët dhe i jep gjithçka për t’i bërë ata të stërviten mirë. .

“Nëse ai ishte idhulli im si lojtar? Ai nuk ishte lojtari im ideal. E them këtë me respekt të madh sepse ai fitoi Ligën e Kampionëve që është ëndrra ime dhe ju lutem mos i thoni atij (qesh përsëri).

“Për mua, ai është shefi, një person i mirë që më ndihmoi shumë.Në 2-3 muajt e parë, kur gjërat nuk ishin në rregull, biseduam çdo ditë, por tani nuk ka nevojë sepse ne e kuptojmë njëri-tjetrin me një marrëdhënie është e përsosur Nëse unë jam një lider, siç thotë Gattuso Unë nuk e di? trajneri beson se ju jeni një lider, “përfundoi Bakayoko. /ORAinfo/

Komento: