Bakayoko zbulon arsyen e vërtetë që e la Chelsean për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bakayoko zbulon arsyen e vërtetë që e la Chelsean për Milanin

11:44 | 15 Shkurt 2019

Tiemoue Bakayoko ka ndërmarrë disi një transformim të karrierës që kur u bashkua me Milanin në huazim nga Chelsea në verë.

Francezi, i cili i mungonte besimi dhe aftësitë në Premier Ligë që kur erdhi nga Monaco në Ligue 1.

Duke folur në faqet franceze Bro Stories, Bakayoko foli për lëvizjen e tij në San Siro.

“Unë u largova nga Chelsea pasi mendova se klubi nuk më donte më. Sigurisht, më erdhi keq, kam qenë atje për një vit, nuk kam shkuar siç prisja unë. Njëkohësisht duhet të merret sepse Chelsea është Chelsea dhe unë nuk mendoj se i kam treguar aftësitë e mia, kështu që është e pakëndshme. Ishte vendim i lehtë për shkak se nuk mendoj se trajneri po numërohej tek unë dhe Milan është e vështirë të refuzojë”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.

“Tranzicioni në Milan? Ishte i shpejtë, fillova dhe nuk isha i lumtur, por nuk isha edhe aq i trishtuar sa të mos luaja dhe të mos bëhesha i njëanshëm nga trajneri. Gjithçka ndodhi shpejt nga momenti që kuptoja me siguri se Milan më donte”.
“Kam ardhur në Milano dhe kam takuar Maldinin, një legjendë, ishte e veçantë të isha përpara tij, të ecja në zyrë dhe të shihja trofe, të njohësh Milanin dhe ta përjetosh atë çdo ditë janë gjëra të ndryshme, ti e di që nuk është vetëm ndonjë klub , ju e dini që jeni në një ekip fitues, me një bord buletini plot trofe”, ka thënë ai. /ORAinfo/

Komento: