Bakhmut: 24 orë vdekjeprurëse, raportohet për qindra të vrarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bakhmut: 24 orë vdekjeprurëse, raportohet për qindra të vrarë

09:39 | 12 Mars 2023

24 orë vdekjeprurëse në Bakhmut, raportohet për qindra të vrarë.

Qindra njerëz janë vrarë në 24 orët e fundit në luftën për Bakhmutin, sipas pretendimeve nga Ukraina dhe Rusia.

Një lumë i vogël, që përshkon qytetin lindor, besohet të jetë vija aktuale e frontit, pasi forcat e Kremlinit vazhdojnë të sulmojnë.

Serhiy Cherevatyi, një zëdhënës i ushtrisë ukrainase, tha të shtunën se 221 trupa pro-Moskës u vranë dhe më shumë se 300 u plagosën, shkruan Skynews.

Ndërkohë, Ministria ruse e Mbrojtjes tha se deri në 210 ushtarë ukrainas u vranë në pjesën më të gjerë të Donetskut në vijën e frontit.

Komento: