Bale- Milan, ky është lajmi i fundit nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bale- Milan, ky është lajmi i fundit nga Italia

20:35 | 16 Shkurt 2019

E ardhmja e Gareth Bale në Real Madrid nuk do të jetë.

Uellsiani kurrë nuk ka qenë në gjendje të bëhej yll në Santiago Bernabeu dhe si rezultat ka qenë në radar të Chelseat dhe Manchester United përcjell ORAinfo.

Megjithatë, dyshja nga Premier League kanë lajme të këqija, pasi raportet nga Spanja pretendojnë se AC Milan kanë bërë një ofertë për Gareth Bale.

Skuadra italiane duan të bëhen përsëri një central elektrik evropian dhe kanë synuar një lëvizje prej 100 milionë eurosh për uellsianin.

Edhe Bale ka pranuar se dëshiron të luajë në Seria A./ORAinfo/

Komento: