Balotelli nuk rrinë “rehat”,i del punë edhe Ronaldon

09:01 | 17 Dhjetor 2018

Juventusi u takua me Torinon dje në derbin e Torinos pasi skuadra e Max Allegri përfundoi duke fituar me një rezultat 0-1, falë një goditje dënimi të Cristiano Ronaldos me vonesë përcjell ORAinfo.

Goli i Ronaldos (i cili i lejoi bianconerët të fitonin të tre pikët) ishte gol i 5000-të i Serie A, pasi portugezi e festoi golin e tij duke detyruar portierin e Torinos për të shkuar dhe për të marrë topin nga rrjeta.


Mario Balotelli ka postuar këtë mesazh në Instagram dje në lidhje me këtë çështje: “Po të kisha bërë këtë, bye …”, ka shkruar Balottelli.

Kujtojmë se deri më tani sulmuesi portugez ka shënuar 11 gola në Seria A për Juventusin, duke dëshmuar formën e tij të lartë./ORAinfo/

Komento: