Balotelli po rikthehet në Serie A, ja cila skuadër po e pret

14:58 | 10 Janar 2019

Mario Balotelli është sulmuesi Italian dhe që për momentin luan për skuadrën e Nices.

Edhe pse e ardhmja e tij duket e paqartë, 28 vjeçari mund të vendos që të rikthehet në vendlindje.

Është skuadra nga Serie A, Sassuolo, që ka shprehur dëshirën për transferimin e tij.

Lajmi bëhet i ditur nga ‘Tuttsport’, që sheh Sassuolon si skuadrën e vetme italiane në garë për ‘Super-Marion’, përcjell ‘lajmi.net’.

Për Balotellin interesim ka edhe nga Franca, konkretisht skuadra e Marseille.

Balotelli është pjesë e Nice që nga viti 2016, dhe në 51 ndeshje në Ligue 1 ka shënuar 33 gola.

Komento: