Balotelli po rikthehet në Serie A

13:40 | 18 Dhjetor 2018

Ndërsa dritarja e transferimit të dimrit po afrohet, Fiorentina po kërkon një sulmues dhe siç raportohet nga skuadra italiane “La Reppublica”, duket se një lojtar që mund të jetë në listën e dëshiruar është ish futbollisti i Milanit dhe Interit, Mario Balotelli.

Super Mario aktualisht po luan në Ligue 1 me Nice, por duket se ai duket sikur dëshiron, pasi shfaqjet e tij në fushë morën një rënie të vonë, përcjell ORAinfo.

28 vjeçari ende nuk ka shënuar një gol për Nice në sezonin 2018-2019 pasi ai ka qenë mjaft zhgënjyes.

Një kthim në Itali duket si një skenar logjik dhe i mundshëm për Balotellin, pasi ai është me të vërtetë i kërkuar shumë nga La Viola.

Shumë skuadra të tjera të Serie A, së shpejti mund të tregojnë interes për Balotellin. /ORAinfo/

Komento: