Balotelli zyrtarizohet sot te klubi i ri

12:08 | 23 Janar 2019

Sulmuesi italian, Mario Balotelli thuhet se është ka arritur te ekipi francez Olympique Marseille, ku pritet t’i kryejë testet mjekësore.

Sipas Sportit të RMC, Balotelli mbërriti në hotelin InterContinental në Marsejë të martën në mbrëmje, përcjell ORAinfo.
Transmetuesi shton se 28-vjeçari mund të zbulohet zyrtarisht të njëjtën ditë, duke siguruar mjekun e tij dhe nënshkrimin e kontratës së tij.

SuperMario pritet të nënshkruajë kontratë me Marsejën për gjashtë muajt e ardhshëm dhe do të fitojë së paku 4 milionë euro, me një shtesë prej 1.4 milionë në mënyrën e shpërblimeve. /ORAinfo/

Komento: