Barazon Kosova, Muriqi shënon golin e ‘ҫmendur’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Barazon Kosova, Muriqi shënon golin e ‘ҫmendur’

22:11 | 10 Qershor 2019

Vedat Muriqi ka arritur ta barazoj rezultatin në minutën e 63-të.

Benjamin Kololli pas një krosimi ka arritur të gjej sulmuesin Vedat Muriqi.

Kosova para pak minutash bëri dy zëvëndësime duke futur në lojë, Florent Hadërgjonajn dhe Anel Rashkaj. Ky gol erdhi menjëherë pas inkuadrimit në lojë të Florent Hadërgjonajt në vend të Mërgim Vojvodës dhe Anel Raskaj në vend të Idriz Vocas.

Nga loja u larguan Idriz Voca dhe Mërgim Vojvoda.

Kosova e ka barazuar në 2-2 rezultatin ndaj Bullgarisë.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!