Barça dha një pasuri të tërë për të, sot po e shet yllin që do gjithë Evropa

17:00 | 09 Janar 2019

Dikur ishte yll te Barcelona , sot dëshiron të ik nga Cmap Nou,

Coutinho ka shkuar nga qielli i shtatë në një ferr te Barça, andaj e ardhmja e tij është e diskutueshme te gjiganti spanjoll përcjell ORAinfo.

Braziliani tashmë ka një rol dytësor te Baça. Ai ka shkuar nga të qenit një lojtar i padiskutueshëm në Liverpool , duke qëndruar në bankën rezervë te kataluansit.

Dembelé fitoi ndeshjen në ‘Couti’ pavarësisht nga presioni i Messit dhe Luis Suarezit për t’i dhënë përparësi penalltisë braziliane përpara francezëve. Nuk funksionoi

Valverde, duke ndjekur porositë nga Eric Abidal, drejtor sportiv dhe bashkatdhetar i Dembélé, i ka dhënë më shumë topin Gaulit dhe United ka paraqitur vetëm një ofertë të parë për lojtarin.

Kishte një ofertë prej 120 milionë euro, për të marrë Coutinho nga Camp Nou këtë verë.
jë ofertë larg nga 160 sosh që Barça i pagoi Liverpoolit një vit më parë dhe në Barcelonë refuzoi.

Barça nuk mohon ndonjë negocim, por vendosën një shitje të ardhshme rreth 150 milion./ORAinfo/

Komento: