Barcelona afër ta nënshkruajë De Ligt, kjo skuadër i sjell “telashe” katalunasëve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Barcelona afër ta nënshkruajë De Ligt, kjo skuadër i sjell “telashe” katalunasëve

09:13 | 20 Maj 2019

Liverpool,i ka qenë në bisedime për të nënshkruar mbrojtësin e vlerësuar të Ajaxit ,Matthijs de Ligt.

19-vjeçari thuhet se ka një sërë klubesh për të zgjedhur këtë verë pas një sezoni shkëlqyes me Ajaxin.

Juventusi, Bayern Munich, Paris Saint-Germain dhe Manchester United kanë qenë të gjithë të kredituar me interes, por Barcelona konsiderohet gjerësisht si favorit për të arritur nënshkrimin e tij, përcjell ORAinfo.

Liverpooli gjithashtu mund të shtohet në atë listë, siç tha Balague BBC Sport Reds kanë “biseduar” me holandezin për një lëvizje të mundshme.

Largimi i De Ligt në Ajax thuhet se po bllokohet nga agjenti Mino Raiola pasi ai është pas një fature të taksës së transferimit, e cila ka të ngjarë të jetë të 50 milionë funtave./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!