Barcelona – Athletic Bilbao, befasi e madhe në formacionet e kësaj ndeshje – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona – Athletic Bilbao, befasi e madhe në formacionet e kësaj ndeshje

12:35 | 10 Shkurt 2019

Do të zhvillohet ndeshja mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos.

Skuadra katalane do të udhëtoj drejt San Mames, ku pritet që ta ketë një përballje mjaft të vështirë.

Nuk dihet akoma nëse Ernesto Valverde do të startojë me Lionel Messin, i cili ishte i dëmtuar dhe në ‘Clasico’ hyri vetëm si zëvendësues.

Një tjetër lojtar që është në dyshim është Ousmane Dembele. Në anën tjetër, do të mungojnë Jordi Alba dhe Arthur si dy mungesat kryesore.

Por, si do të vendoset skuadra e Barcelonës në këtë ndeshje?

Më poshtë iu sjellim disa nga formacionet e mundshme të skuadrave, sipas shtypit spanjoll.

Komento: