Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona dështon ta transferoj de Ligt, ja ekipi i ri i tij

08:37 | 16 Maj 2019

Vetëm nënshkrimi dukej se mungonte për transferimin e Matthijs de Ligt në Barcelonë.

Megjithatë, pasi negociatat hynin në një fazë të përparuar, kanë ndodhur lëvizje të papritura, duke u dhënë shpresë ekipeve të tjera në garë.

Siç raportohet nga Mundo Deportivo, de Ligt nuk është i bindur nga projekti i paraqitur atij nga Barcelona, përcjell ORAinfo.

Të premten e kaluar, në Amsterdam, mbrojtësi personalisht u takua me presidentin e klubit, Bartomeu dhe Abidal.
Mbrojtësi njoftohet se ka dyshime në lidhje me rolin e tij në ekip, pasi ata nuk do të ishin në gjendje të garantojnë një spot fillestar.

Për këtë arsye, De Ligt ka vendosur të vlerësojë të gjitha ofertat, të cilat kanë arritur muajve të fundit.
Skuadra e Juventusit, Man Utd dhe PSG janë ndër ekipet e interesuara për lojtarin, dhe ende ka shpresë për të gjithë, pasi Barcelona ka ngecur. /ORAinfo/

Komento: