Barcelona e ka në duar fatin e këtyre skuadrave

17:34 | 09 Dhjetor 2018

Të martën e ardhshme, Barcelona do të ketë në dorë fatin e Interin dhe Tottenhamin në duart e tij.

Blaugranët tashmë arriti në fazën e ardhshme të Ligës së Kampionëve me 13 pikë të mbledhura.

Nga ana tjetër, Interi duhet të fitojë kundër PSV dhe shpresoj që skuadra e Valverde të fitojë kundër Tottenhamit në mënyrë që të kualifikohet në raundin e 16-të përcjell ORAinfo.

Shqetësimet e Nerazzurrit kanë të bëjnë me performancën e Barcelonës pasi që ata tashmë arritën qëllimin e tyre kështu që ata nuk mund të ishin të motivuar aq sa të mundën Spurs.

Gjatë një konference shtypi, Valverde sqaroi këto thashetheme.

“A do të luajë Messi kundër Tottenhamit? Do të shohim të martën, por mund ta siguroj Interin: do të shkojmë në fushë për të fituar, pavarësisht nga lojtarët që do të zgjedh.

“Klubi ynë respekton Ligën e Kampionëve dhe përballet me çdo lojë për të marrë maksimumin. Bëj zgjedhje në lidhje me interesat tona, jo ato të Interit “, ka thënë Valverde./ORAinfo/

Komento: