Barcelona gjen pasuesin e Busquets – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona gjen pasuesin e Busquets

18:48 | 22 Shtator 2022

Barcelona, po vazhdon të ndjekë, Martín Zubimendin, e Real Sociedad si pasues të Sergio Busquets, pasi 34-vjeçari ka më pak se 12 muaj të mbetur në kontratën e tij dhe pritet të largohet nga Camp Nou në fund të këtij sezoni.

Sipas Sport, portugezi është një opsion për klubin katalanas edhe pse mesfushori ka një marrëveshje deri në vitin 2025, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ajo përfshin një klauzolë lirimi prej 60 milionë euro./ORAinfo/

Komento: