Barcelona i frikësohet Milanit, i ofron 10 milionë bonus yllit të madh

13:11 | 19 Dhjetor 2018

Adrien Rabiot njoftohet se ka arritur një marrëveshje me Barcelonën për t’u bashkuar me Blaugranën ose në tregun e transferimeve të dimrit ose në qershor pasi ka vendosur të mos rinovojë kontratën e tij me PSG përcjell ORAinfo.

Dhe lojtari pritet të marrë shumë para për këtë veprim, pasi Barcelona po përgatit një bonus të madh nënshkrues për yllin francez, pasi ata e konsiderojnë atë një lojtar shumë konkurrues i cili ka një çmim të konsiderueshëm.

Sipas Mundo Deportivo, burimet e Barcelonës pranojnë se bonus që nënshkruan Rabiot do të marrë një herë se ai nënshkruan për klubin do të jetë rreth 10 milionë euro, pasi ekipi spanjoll ka konkurrencën e Milanit dhe Juventusit në garën për 23- vjetarin./ORAinfo/

Komento: