Barcelona- Maroata, lajmi i fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona- Maroata, lajmi i fundit

08:28 | 12 Janar 2019

Alvaro Morata po jeton një sezon problematik në Chelsea. Pas një nisme të mirë, sulmuesi spanjoll nuk po luan futbollin më të mirë dhe ai nuk konsiderohet më një iniciativë nga Maurizio Sarri.

Juanma Lopez, agjenti i tij, e sheh se Alvaro është i pakënaqur në Stamford Bridge dhe se Sarri nuk është i bindur nga shfaqjet e tij, kështu që thuhet se ka qenë aktiv për të parë nëse ai mund të bëjë një veprim të janarit, përcjell ORAinfo.

Dje, takoi Andrea Berta, drejtorin sportiv të Atletico Madrid, për të diskutuar mbi një transferim të mundshëm të sulmuesin.

Disa ditë më parë, ai ishte në Sevilla, që merrej me Joaquin Caparros.

Përveç këtyre dy klubeve spanjolle, Lopez njoftohet se ofroi lojtarin e tij në Barcelonë, pasi ata po kërkojnë një alternativë ndaj Luis Suarez për të ardhmen.

Përgjigja e Blaugranës ishte një jo. Arsyeja e parë ishte financiare. Është vlerësuar se një transferim për gjashtë muaj do të kushtonte 5 milionë euro, një shumë për të cilën duhet të shtohet rroga e Moratës.

E dyta është sepse ish-lojtari i Real Madridit do të luante vetëm në rast të lëndimeve ndaj Suarezit. Së fundi, Barca po kërkon kandidatë më të rinj. /ORAinfo/

Komento: