Barcelona merr vendim shokues për Coutinhon

14:58 | 05 Qershor 2019

Philippe Coutinho, thuhet se është një nga shtatë lojtarët që i është thënë të gjejë një klub të ri nga Barcelona.

Braziliani u transferuan në La Liga në sezonin e kaluar, por ata kapitulluan kundër Liverpulit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve dhe humbën finalen e Copa del Rey kundër Valencias, përcjell ORAinfo.

Mundo Deportivo tregon se Barca do të përpiqet të largojë një numër lojtarësh këtë verë për të fituar 300 milionë funte për të rindërtuar ekipin e tyre të parë.

Coutinho është profili më i lartë i atyre që dyshohet se janë konsideruar si tepricë ndaj kërkesave, pasi u bashkuan vetëm me një kontratë 142 milion funte nga Liverpuli 16 muaj më parë, ndërsa Jasper Cillessen, Andre Gomes, Malcom, Denis Suarez, Marc Cucurella dhe Rafinha rrugën e tyre drejt daljes nga Camp Nou./ORAinfo/

Komento: