Barcelona nënshkruan me yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Barcelona nënshkruan me yllin e madh

21:59 | 12 Mars 2019

Barcelona ka konfirmuar se mbrojtësi Jordi Alba ka rënë dakord për një kontratë të re afatgjatë për ta mbajtur atë në klub deri në verën e vitit 2024.

Kontrata e Alba në Camp Nou ka hyrë në 18 muajt e fundit, pavarësisht se spanjolli është mbrojtësi i Barçës në të majtë dhe në formë të mirë, duke ofruar dhjetë asistime këtë sezon përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ai ka shkruar një marrëveshje që do ta mbajë atë në Blaugrana derisa të jetë 35 vjeç me lirimin e lirimit të tij nga 150 milionë deri në 500 milionë euro.

Alba ka luajtur më shumë se 250 ndeshje për Barcën pas lëvizjes së tij të vitit 2012 nga Valencia ./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!