Barcelona po ia rrëmben nga duart Milanit yllin e madh

16:12 | 21 Janar 2019

Barcelona është e gatshme të nënshkruajë Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo, por edhe lojtari Stefano Sensi mund të i bashkohet ekipit katalunas.

Sky Sport Italia shkaktoi tronditje sot kur njoftoi se Boateng ishte në prag të nënshkrimit të një transferimi në Camp Nou përcjell ORAinfo.

Do të jetë një marrëveshje kredie me vlerë prej 2 milion euro me opsion për të blerë për 8 milionë euro të tjera në fund të sezonit.

Është raportuar se Boateng ka thënë lamtumirë shokëve të tij në drekë sot dhe do t’i nënshtrohet nesërmës mjekësore.

Megjithatë, Sport Mediaset këmbëngul se Boateng nuk është i vetmi lojtar i Sassuolo i kërkuar nga Barcelona.

Është sugjeruar se ata janë në bisedime për të nënshkruar mesfushorin Sensi, por vetëm për sezonin e ardhshëm.

23-vjeçari ka qenë gjithashtu i lidhur me një kalim te Milanin dhe është në kontratë deri në qershor 2020./ORAinfo/

Komento: