Barcelona vjen me transferim të “çmendur” nga Bayern Munchen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona vjen me transferim të “çmendur” nga Bayern Munchen

17:00 | 22 Korrik 2019

Barcelona ka identifikuar mbrojtësin e Bayern Munichut, David Alaba si një objektiv parësor të transferimit këtë verë.

Kampionët spanjollë duan që mbrojtësi austriak të sigurojë konkurrencë për Jordi Albin në Camp Nou dhe ai thuhet se është i hapur për kalim në Spanjë, përcjell ORAinfo.

Alaba shënoi tre gola dhe vuri në tri asistime në 31 paraqitjet e Bundesligës për mandatin e kaluar të Bayernit./ORAinfo/

Komento: