Barcelona vjen me transferim të “çmendur” nga Seria A – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona vjen me transferim të “çmendur” nga Seria A

18:00 | 31 Maj 2019

Chievo Verona, njoftohet se i ka kërkuar Barcelonës të paguajë 8 milionë euro për vëllezërit Emanuel dhe Samuel Vignato, respektivisht 18 dhe 15 vjeç.

Sipas faqes së internetit të Gianluca Di Marzio, gjigantët katalanas kanë vendosur pamjet e tyre tek të rinjtë, pasi ata i konsiderojnë të dy shumë si e ardhmja e klubit, përcjell ORAinfo.

Klubi veronez kërkon 8 milion euro për secilin, të cilët kanë shtetësi të dyfishtë italiane dhe braziliane, por Blaugrana raportohet se po kërkojnë që ata të ulin çmimin e tyre të kërkuar./ORAinfo/

Komento: