Barcelona – Zhegova, lajm ‘bombë’ ga Spanja

12:16 | 16 Janar 2019

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegova do të largohet nga Genk.

Kosovari është i gatshëm që të largohet nga nga Genk, pas periudhës së vështirë që kishte në klub.

Talenti i Përfaqësueses së Kosovës është bërë cak i Milanit, ku Sportmediaset raporton se ata e duan si zëvendësues të Hakan Calhanouglut, përcjell lajmi.

Por, skuadra rosonere është duke u rivalizuar tani nga Bracelona, që poashtu e duan transferimin e tij në këtë afat kalimtar.

Zhegrova nuk ka luajtur rregullisht te Genk, ndërsa ka arritur të shënoi pesë gola dhe ka bërë tri asistime.

Komento: