Barcelonë apo United, ja ku po transferohet De Ligt – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelonë apo United, ja ku po transferohet De Ligt

20:00 | 26 Maj 2019

Matthijs de Ligt, pranoi se ende nuk e di se çfarë e ardhme e pret, mes një oferte midis Barcelonës dhe Manchester United për shërbimet e tij .

De Ligt 19-vjeçar aftësi mbrojtëse dhe mënyrë të sigurt në topin e kanë bërë atë një nga të rinjtë më të vlefshëm në botë, duke tërhequr interes nga dy klubet e elitës, përcjell ORAinfo.

Barca duket se është afër ta rrëmbejë pasi ai do të luajë së bashku me bashkëlojtarin e skuadrës Frenkie de Jong, por Unitedit e kanë goditur këtë javë me një shtytje të rinovuar për të nënshkruar me adoleshentin./ORAinfo/

Komento: