Bayern “çmendet”, ofron 130 milionë për yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayern “çmendet”, ofron 130 milionë për yllin e madh

20:00 | 21 Prill 2019

Bayern Munich thuhet se është i përgatitur për të aktivizuar klauzolën e lirimit të sulmuesit Atletico Madrid, Antoine Griezmann në dritaren e transferimit të kësaj vere.

28-vjeçari po shijon një tjetër sezon të frytshëm në Atletico, duke gjetur prapa rrjetin në 20 raste në 43 paraqitje në të gjitha garat, përcjell ORAinfo.

Klauzola aktuale e lirimit të Griezmann qëndron në £ 200 milion, por kuptohet që shifra do të zbresë në £ 129 milion në fillim të korrikut.

Sipas njoftimeve në Spanjë, Bayerni po përgatitet të shpenzojë shumë në dritaren e transferimit të kësaj vere dhe kjo do të përfshijë aktivizimin e figurës së blerjes së Griezmann në një përpjekje për të sjellë francezin në Gjermani./ORAinfo/

Komento: