Bayern “çmendet”, ofron mbi 100 milionë për këty dy lojtarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Bayern “çmendet”, ofron mbi 100 milionë për këty dy lojtarë

23:30 | 12 Korrik 2019

Bayeri nuk e ka ndërmed të ndalet

Bayern Munchen do të transferojë Leroy Sane dhe Nicolas Pepe për 165 milionë euro.

Sane do të transferohet për 90 milionë euro, ndërsa Pepe do të transferohet nga Lille me shumën prej 75 milionë euro.

Ai do të jetë një transferim i madh për kampionët e Bundesligës pasi njoftuan më parë marrëveshjet për dyshen Lucas Hernandez 80 milionë euro dhe Benjamin Pavard 35 milionë euro.

Pas largimit të Franck Ribery dhe Arjen Robben, Bayerni dëshiron të forcohet më shumë.

Sane me Manchester City këtë sezo deshtoi, por ai arriti të shënojë 10 gola në 31 ndeshjet e Premier League.

Sa për Pepe, ai ishte një nga lojtarët më të mirë në Ligue 1, duke shënuar 22 gola dhe duke asistuar 11 në 38 ndeshje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!