Bayern Munich – Coutinho, vjen lajmi i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Bayern Munich – Coutinho, vjen lajmi i madh

21:59 | 13 Gusht 2019

A do të jetë Bayerni skuadra e radhës e Coutinhos!?

Bayern Munich ka shprehur interesimin për ta afruar në skuadër Philipe Coutinho në këtë afat kalimtar por nuk është arritur ndonjë marrëveshje me Barcelonën, ka thënë zëdhënësi i kësaj skuadra sot (e marte)

Coutinho erdhi në janarin e vitit 2018 në Camp Nou si njëri prej plejmejkerëve më të mirë në Premier Ligë me ekipin e Liverpool.

Por, tani konsiderohet tepricë në skuadrën katalunase, derisa është në treg dhe për nënshkrimin e tij ka shprehur dëshirë Bayern Munich të cilët nuk e kanë më James Rodriguezin, i cili kaloi dy sezoni në huazim tek ta.

“Ka pasur interes nga FC Bayern, por nuk kemi marrëveshje. Kjo është e tëra çfarë mund të them në këtë moment”, ka thënë zëdhënesi i Barcës për Goal dhe Spox kur është pyetur për ndonjë kalim të Coutinhos në Bavari.

Por, kalimi i brazilianit në Bavari varet shumë edhe nga ndonjë marrëveshje e Barcelonës për Neymar me PSG, pasi që francezët po ashtu kanë shprehur interesim për Coutinhon.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!