Bayern Munich ndalet me barazim nga Werderi i Rashicës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayern Munich ndalet me barazim nga Werderi i Rashicës

17:34 | 21 Nëntor 2020

Werderi dhe Rashica ndalin Bayern Munichun në barazim.

Bayern Munich në cilësinë e vendasit nuk ka arritur ta mposht Werder Bremenin, duke u pajtuar në fund me barazim 1-1.

Thomas Muller për Bayernin e Milot Rashica për Ëerderin kishin rastet e para në këtë ndeshje, por që nuk e gjetën cakun.

Bayerni rrezikoi edhe me Jamal Musiala disa herë, por që nuk arritën të gjenin golin.

Kur pritej që të mbyllej pjesa e parë, Maximilian Eggestein gjeti golin për mysafirët për 1-0.

Bayerni barazoi shifrat në minutën e 62-të. Leon Goretzka harkoi bukur në zonë, ku më së miri u gjen Kingsley Coman që shënoi për 1-1.

Në fundin e ndeshjes të dy skuadrat kishin raste, por që rezultati nuk ndryshoi.

Komento: