Befasi e madhe! Ja ku mund të përfundojë Lindelof – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasi e madhe! Ja ku mund të përfundojë Lindelof

17:15 | 23 Shtator 2022

Qendërmbrojtësit janë me vlerë të artë në futbollin e sotëm pasi janë të paktë ata që mund ta mbulojnë pozicionin me garanci dhe shumë skuadra kërkojnë një që mund të sigurojë siguri.

Galatasaray është në këtë situatë, përcjell ORAinfo.

Sipas ‘Fanatik’, osmanët e kanë vënë syrin te Victor Lindelof përpara largimit të mundshëm të Victor Nelsson nga skuadra e Okan Buruk. Suedezi ishte në radarin e Sevilla FC pas largimit të Diego Carlos dhe Jules Kounde. Napoli ishte gjithashtu i interesuar për të.

Kontrata e ish-lojtarit të Benficas me Galatasaray do të skadojë më 30 qershor 2024. Përveç kësaj, qendërmbrojtësi nuk ka vend në planet e Djajve të Kuq. Prandaj, turqit do ta kenë më të lehtë ta nënshkruajnë.

Reprezentuesi suedez ka luajtur vetëm një ndeshje këtë sezon për skuadrën e Erik ten Hag. Ajo ndeshje ishte kundër Real Sociedad në Ligën e Evropës dhe ata humbën 1-0./ORAinfo/

Komento: