Befasi e madhe në formacionet e ndeshjes Juventus – Ajax – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Befasi e madhe në formacionet e ndeshjes Juventus – Ajax

10:14 | 16 Prill 2019

Do të zhvillohet ndeshja mes Juventusit dhe Ajaxit, e për këtë janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Juventus do të përballet sot (e marte) me Ajaxin në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ndeshja e parë kishte përfunduar 1 me 1 në Holandë, gjersa sonte do të zhvillohet një spektakël për një vend në gjysmëfinale.

Juventus në këtë ndeshje do të jetë pa, Martin Caceres, Girgio Chiellini, Mario Mandzukic dhe Mattias Perin, që janë të lënduar.

Ajax në këtë ndeshje do të jetë pa Bande dhe Eiting, që janë të lënduar, ndërsa Nicolas Tagliafico nuk do të jetë i pranishëm për shkak të numrit të kartonëve.

Më poshtë mund t’i shikoni formacionet e mundshme të të dyja skuadrave.

Juventus:

Ajax:

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!