Befasi, ky është moti që na pret nesër

23:18 | 11 Dhjetor 2018

Moti, pritet që sërish të ndryshojë në vendin tonë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës për nesër ka paraparë një mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Nëpër ultësira parashihet të krijohet mjegull e radiacionit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -6 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.

Masat e ajrit me presion të lartë vazhdojnë të mbeten aktive mbi territorin tonë. Do të fryjë erë nga jugperëndimi me shpejtësi 1-4m/s.

Komento: