Befasi në formacionet zyrtare Roma – Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasi në formacionet zyrtare Roma – Milan

19:57 | 28 Shkurt 2021

Formacionet zyrtare: Roma – Milan.

Sonte (e diele) do zhvillohet derbi mes Romës dhe AC Milanit, e vlefshme për xhiron e 24-të në Seria A.

Dy skuadrat janë duke garuar që të jenë në top katër, derisa “Rossonerët” gjithashtu shihen si kandidat për titull, shkruan lajmi.net.

Roma nuk di për humbje që nga ndeshja me Juventusin dhe kërkon të vazhdojë me këtë seri, derisa Milani në xhiron e fundit u mposht nga Interi.

Formacionet zyrtare:

Roma: Lopez; Mancini, Cristante, Fazio; Karsdorp, Villar, Veretout, Spinazzola; Pellegrini, Mkhitaryan; Mayoral

Milan: Donnarumma; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Tonali, Kessie; Saelemaekers, Calhanoglu, Rebic; Ibrahimovic

Ndeshja nis në ora 20:45.

Komento: