Befasi! Super-ylli i Chelseas po transferohet tek Juventusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasi! Super-ylli i Chelseas po transferohet tek Juventusi

12:04 | 31 Janar 2019

Skuadra e Juventusit nuk po heq dorë, e kërkon me ҫdo kusht një mbrojtës.

Juventus është duke tentuar ta transferojë një mbrojtës në ditën e fundit të afatit kalimtar.

‘Zonja e Vjetër’ është në presion të madh, pasi Leonardo Bonucci dhe Giorgio Chiellini janë të lënduar, ndërsa Medhi Benatia u largua në këtë afat.

Juventus i ka disa shënjestra, ndërsa në mesin e tyre është edhe Gary Cahill i Chelseas.

Skuadra londineze është e gatshme ta shet mbrojtësin anglez, andaj kërkon 10 milionë euro nga shitja e tij.

Komento: