Befason Buffon, ka diçka për të thënë për Neymarin

14:23 | 12 Dhjetor 2018

Gigi Buffon foli për Sky Sport pas fitores 4-1 të Psg ndaj Red Star Belgrade.

Buffon kishte fjalë të mëdha për brazilianin Neymar përcjell ORAinfo.

“Unë jam një mik i ngushtë i Neymar, ai është tepër i aftë dhe ai do të lë përshtypje përsëri dhe përsëri. Kur një lojtar ka këtë dëshirë gjërat bëhen shumë më të lehtë. Më vjen keq për eliminimin e Napolit, është për të ardhur keq.

“Napoli ishte fenomenal gjatë fazës së grupeve, Interi vetëm kishte nevojë për një fitore dhe unë do të kisha më shumë shanse për t’u kthyer në Itali si një kundërshtar “, ka thënë isha portieri i Juventusit.
Kujtojmë se mbrëmë u eliminua Napolit dhe Interi nga Champions League./ORAinfo/

Komento: