Befason Inter, po e rikthen në ekip yllin e njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befason Inter, po e rikthen në ekip yllin e njohur

14:04 | 31 Dhjetor 2018

Inter është dorëzuar në transferimin e Luka Modric. Tani ‘Zi e kaltrit’ po synojnë të rikthejnë në ekip Mateo Kovaciç në ‘San Siro.

Mesfushori kroat u larguar nga Inter në vitin 2015 për t’u bashkuar me Real Madridin, por këtë sezon ai është huazuar për në Chelsea.

Tuttosport beson se Inter po peshojnë mundësinë e sjelljes së Kovaçiç, pasi kanë dëshutar ta sjellin Modriçin, përcjell ORAinfo.

Drejtori sportiv Piero Ausilio ka tentuar të nënshkruajë me një mesfushor krijues për njëfarë kohe dhe u përpoq të nënshkruajë Luka Modric në verë, por ky transferim ka dështuar. /ORAinfo/

Komento: