Befason Ronaldo, e do yllin e madh te Juventusi

18:31 | 08 Dhjetor 2018

Kur Cristiano Ronaldo dhe James Rodriguez luanin në Real Madrid u bënë miq të mirë.

Nga kolumbianI gjithmonë ekzistonte një admirim të thellë për portugezin që nuk hezitoi për të transmetuar atë nga fillimi dhe nga atje një marrëdhënie në mes të dy lojtarëve u gjenerua përcjell ORAinfo.

Ju vetëm duhet të mbani mend se kur James doli nga Madrid, një nga të parët për të treguar pakënaqësinë ishte Ronaldo, i cili thoshte që Reali pa James është i dobët.

Për shkak të ndikimit të madh të portugezit, Juventus ka shfaqur interes në mesfushorin kolumbian.

Ronaldo beson se kjo është një mundësi e mirë për të rekrutuar një lojtar, me cilësi të provuar dhe që ka vazhdimësi mund të bëhet vendimtar kundër çdo rivali.

Që nga ardhja e tij në Itali, Roanldo po kërkon të sjellë lojtarë me të cilët ai u kuptonte shkëlqyeshëm si në dhe jashtë fushës. Në një mënyrë apo tjetër, e ardhmja e kapitenit të kombëtares kolumbiane do të lidhet me Real Madridin./ORAinfo/

Komento: