Befason Shevchenko: Ky është trajneri ideal për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befason Shevchenko: Ky është trajneri ideal për Milanin

22:22 | 05 Shkurt 2019

Ish-sulmuesi i Milanit, Andriy Shevchenko, është i bindur se trajneri Gennaro Gattuso ka cilësitë e duhura për të udhëhequr klubin e Milanit përpara përcjell ORAinfo.

Pozita e Gattusos ka qenë një burim i spekulimeve për pjesën më të madhe të sezonit të tij të parë në krye të San Siro dhe ai shmangi ngadalë një valë të re të shqyrtimit për një trajner të ri në krye të rossonerëve.

Rossonerët nuk arritën të fitonin asnjë nga pesë ndeshjet e tyre të mëparshme në të gjitha garat, por gjërat ndryshuan dhe shkuan në favor të milanistëve.

Megjithëse trajnerët e kalibrit të Arsene Wenger dhe Antonio Conte kanë qenë të lidhur me postin e Gattuso, por Shevchenko, i cili fitoi Serie A dhe Ligën e Kampionëve me Milanin, është i bindur se Gattuso është ideal për rossonerët.

“Është e rëndësishme të vazhdojmë të mbështesim Rino, sepse ai i jep ekipit një identitet dhe një ndjenjë të përkatësisë,” i tha Shevchenko La Gazzetta dello Sport.

“Ai është njeriu i duhur për këtë Milan, jam i lumtur që klubi është duke e mbajtur besimin tek ai”, ka deklaruar legjenda e Milanit./ORAinfo/

Komento: