Befason trajneri i Chelaseas, thotë se këta dy lojtar nuk i do në skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befason trajneri i Chelaseas, thotë se këta dy lojtar nuk i do në skuadër

09:29 | 02 Janar 2019

Trajneri i Chelaseas, Maurizio Sarri ka bërë një deklaratë të papritur.

Chelsea do të bëjë disa largime, transferime, por tani do të ketë punë edhe me lojtarët që i ka në huazim.

Skuadra londineze nuk e di se çfarë do të bëjë me Michy Batshuayin dhe Tammy Abraham.

Maurizio Sarri ka kërkuar nga Chelsea që mos t’i kthejë në skuadër asnjërin prej sulmuesve, pasi nuk janë në planet e tij.

Kështu, skuadra londineze do t’i lë ata në huazim deri në fund të këtij sezoni për të vendosur më pas për të ardhmen e tyre.

Komento: