Bëhet nami, Cavani te gjiganti spanjoll ?

15:58 | 12 Dhjetor 2018

Atletico Madrid, mund të nisë një ofertë për Edinson Cavanin në janar nëse ata shesin Diego Costa në një klub kinez, raporton Le10Sport përcjell ORAinfo.

E ardhmja e Cavanit në PSG është vënë në pikëpyetje, kjo pasi që uruguajinit i ka mbetur vetëm 18 muaj në kontratën e tij të tanishme.

Atletico, shpreson të mbledhë deri në 70 milionë euro (63 milionë dollarë / 79 milionë dollarë) duke e shitur Costa në një klub kinez në janar dhe nëse ata bëjnë këtë shitje, ata do të përdorin ato fondet për të transferuar Cavanin./ORAinfo/

Komento: