Bëhet nami, ja ku po transferohet Ozil – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet nami, ja ku po transferohet Ozil

00:01 | 13 Shkurt 2019

Sipas asaj që është raportuar nga mediumi anglez Telegrafi, Arsenali është duke u përpjekur të largojë lojtarin gjerman, Mesut Ozil.

Ozili ka kaluar më shumë kohë jashtë fushës sesa në fushë që kur Unai Emery erdhi në krye të ekipit anglez përcjell ORAinfo.

Ozil aktualisht po fiton rreth € 400,000 në javë në Arsenal pasi që nënshkroi një marrëveshje e re një-vjeçare në shkurtin e kaluar.

Megjithatë, kjo i ka shkaktuar Gunners më shumë dëm sesa të mirë – me klubin që nuk mund të përballojë mbajtjen e lojtarëve si Aaron Ramsey – dhe Ozil .

Thuhet se Inter është i intersuar ta rrëmbejë yllin e Arsenalit që ka kohë që e përcejllë./ORAinfo/

Komento: