Bëhet nami! Ja ku po transferohet De Ligt – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet nami! Ja ku po transferohet De Ligt

15:21 | 30 Janar 2019

Në Paris, ardhja e Frenkie de Jong në Barcelonë ende po përfiltet.

Kështu, PSG tani kanë filluar lëvizjet e tyre për të bindur shokun e tij të skuadrës Matthijs de Ligt për të nënshkruar me klubin parizian.

Synimi i Nasser Al-Khelaifi është të marrë kontrollin e një prej qendër mbrojtësi më premtuese në Evropë, i cili është gjithashtu një objektiv për Barcelonën e njëjtë përcjell ORAinfo.

Në këtë mënyrë, ai do të vriste dy zogj me një gur. Përforcimi i rikthimit të tij me një perspektivë emocionuese dhe hakmarrje ndaj Barcelonës, i cili nënshkroi de Jong në momentin e fundit, pavarësisht se Parisianët mendonin se kishin bindur lojtarin./ORAinfo/

Komento: