Bëhet “nami”, Montella trajner te gjiganti i madh

16:33 | 24 Shkurt 2019

Vincenzo Montella, thuhet se është ofruar një punë të re si Trajner i ekipit kombëtar të Iranit.

Trajner ka luftuar për të mbajtur një pozitë që prej largimit nga Sampdoria në verën e vitit 2016 përcjell ORAinfo.

Ai u shkarkua nga Milani në nëntor 2017, i punësuar nga Sevilla tri ditë më vonë dhe pastaj u largua nga spanjollët gjithashtu në prill.

Sipas Tuttosport, Montella po merr disa ditë për të shqyrtuar propozimin e Federatës iraniane.

Do të ishte një kontratë trevjeçare, e cila do të çonte deri në Kupën e Botës 2022 në Katar, me vlerë 1.5 milionë euro plus bonuse në vit./ORAinfo/

Komento: