Bëhet “nami”! Po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet “nami”! Po ndodh shkëmbimi më i madh në botën e futbollit

16:04 | 08 Shkurt 2019

Real Madridi është i gatshëm të nisë një ofertë për yllin e Juventusit Paulo Dybala, por ata do të duhet të dërgojnë dy lojtarë dhe rreth 20 milionë euron në drejtim të Torinos përcjell ORAinfo.

Don Balon pretendon se kampionët evropianë e shohin 25-vjeçarin si opsionin ideal për të rritur fazën e sulmit, por Juventusi nuk është i gatshëm ta lërë të shkojë me lehtësi.

Ai vlerësohet në rreth 120 milionë euro, por Madridi mund ta trokiste këtë çmim nëse ata ofrojnë disa lojtarë si pjesë të marrëveshjes.

Juve është e interesuar të sjellë Isco dhe Marcelo për një ribashkim me Cristiano Ronaldon dhe do të jenë të gatshëm ta shkëmbejë me Dybala nëse dyshja zbarkon në Torino./ORAinfo/

Komento: