Bëhet “nami”, zbulohet skuadra e re e Benzemas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet “nami”, zbulohet skuadra e re e Benzemas

17:56 | 08 Janar 2019

Chelsea janë të gatshëm të bëjnë një lëvizje për sulmuesin e Real Madrid Karim Benzema, raporton Mirror përcjell ORAinfo.

Francezi mund të jetë në rrugën e tij drejt Londërs për të zëvendësuar Moratën.

31-vjeçari ka shënuar shtatë gola dhe tre asistime në 18 paraqitjet e tij në La Liga deri më tani këtë sezon dhe ai mund të jetë i gatshëm të i bashkohet Stamford Bridge.

Blutë shpreson të zëvendësojë Alvaro Moratën, i cili ende duket pa besim pavarësisht rezultatit të dyfishtë kundër Nottingham Forest në FA Cup dhe spanjolli është lidhur me një lëvizje në Sevilla./ORAinfo/

Komento: