Bëhet nënë në moshën 12 vjeçare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet nënë në moshën 12 vjeçare

23:42 | 26 Janar 2019

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Australi.

Një vajzë 12-vjeçare solli në jetë një fëmijë në shtëpinë e saj në Perth të Australisë. Ajo dhe babai i foshnjës mund të përballen me burg pasi fshehën shtatzëninë që konsiderohet e paligjshme për moshën e tyre.

“Ligjërisht, ata mund të akuzohen të dy, por zakonisht arrestohet vetëm djali. Duhet parë mirëqenia e fëmijëve nëse është në interesin publik për tu ndjekur penalisht”, tha avokati.

Vajza lindi në fillim të këtij muaji në shtëpinë e saj dhe më pas fëmija u dërgua në spitalin Memorial King Edward në gjendje të shëndetshme.

Ajo i tha infermiereve se nuk e kishte idenë se ishte shtatzënë deri kur filloi të ndjente dhimbje të mëdha. Policia beson se babai i foshnjës është moshatar me nënën dhe të dy ishin 11 vjeçarë kur kryen marrëdhënie seksuale.

Komento: