Bëhet telefonata, Conte te gjiganti italian ?

11:27 | 10 Dhjetor 2018

Roma është duke përdorur, Francesco Totti dhe Daniele De Rossi për të hedhur themelet në bisedimet me Antonio Conte për të zëvendësuar Eusebio Di Francesco, raportojnë mediat itaine përcjell ORAinfo,

Sot klubi mbështet Di Francesco pavarësisht rezultateve të dobëta, por nuk është e qartë se sa shumë do të vazhdojnë ta mbështesin atë.

Besohet gjerësisht se Presidenti Jim Pallotta dëshiron të sjellë Conten, në vend të opsioneve si Paulo Sousa dhe Vincenzo Montella.

Sipas Calciomercato.com, çelësi për marrjen e ish-taktikut të Chelseat dhe Italisë është Totti.

Pretendohet drejtori Totti ka qenë në biseda telefonike me Conte, edhe pse plani do të ishte përgatitja e bazës për sezonin e ardhshëm në vend që të bënte një ndryshim të menjëhershëm.

Kapiteni i Romës, De Rossi, gjithashtu po përdor gjurmimet e tij për ta arritur te kjo marrëveshje./ORAinfo/

Komento: