Behgjet Pacolli sot në Berlin, ja për ҫfarë do të flitet

08:06 | 10 Janar 2019

Pacolli sot të udhëtoj për në Berlin.

Atje pritet që të mbahet takimi mes Ministrit të Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacollit dhe homologut të tij gjerman, Heiko Mass.

Klan Kosova raporton se Pacolli dhe homologu i tij Maas do të flasin për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, i cili është në fazën përfundimtare.

Nga ky takim pritet t’i jepet edhe kahje këtj dialogu.

Komento: