Bëhuni gati, këto temperatura të larta na presin sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Bëhuni gati, këto temperatura të larta na presin sot

08:04 | 13 Qershor 2019

Sot në vendin tonë do të mbajnë temperatura shumë të larta.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar një tjetër ditë me diell dhe me temperatura të larta në vendin tonë.

Sipas tyre, termometri sot do të kalojë mbi 30 gradë celsius.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 31-33 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!